operacja, chirurg

Korekcja chirurgiczna – sposób na chrapanie

Chrapanie

Gdy już wszystkie inne metody zawodzą, a partner czy partnerka rwą włosy z głowy, bo chrapanie przeszkadza im spać, pozostaje zabieg chirurgiczny.

Uwulopalatofaryngoplastyka, bo tak nazywa się najczęstszy chirurgiczny sposób leczenia zespołu bezdechów sennych czyli chrapania.
Zabieg wykonuje otolaryngolog.
Zabieg polega na poszerzeniu cieśni gardzieli. Likwiduje też wszelkie opory, jakie występują w górnych drogach oddechowych, usuwając przy tym część tkanek miękkich gardła, redukcja języczka i zazwyczaj modyfikacja łuków podniebienno – językowych i gardłowych.

Jest to dość poważny i skomplikowany zabieg. Nie zawsze jednak przynosi odpowiedni skutek, wg. niektórych źródeł prawidłowo przeprowadzony pomaga w ponad 95% przypadków bezdechu sennego, wg. innych u znacznej części operowanych problem chrapania nie ustępuje.

W sytuacji poważnych problemów z bezdechem sennym zawsze należy skontaktować i skonsultować się z lekarzem specjalistą, który zasugeruje odpowiedni sposób i zaleci skuteczną profilaktykę.
Pamiętajcie, chrapanie to problem, który w większości przypadków jest możliwy do wyeliminowania, dlatego warto spróbować poprawić komfort snu swojego własnego i swojego partnera czy partnerki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *