sypialnia, kwiaty, łóżko

Kwiaty w sypialni

Sypialnia

Sypialnia to miejsce, które powinno wprawiać nas w dobry nastrój i zapewniać spokojny sen. Osiągniemy to poprzez dobranie i odpowiednie ustawienie naszych mebli, wyposażenia łóżka, odpowiednio zamontowanego oświetlenia oraz dodatkowej właściwie dobranej dekoracji.

Jednym z elementów dekoracyjnych są kwiaty. Decydując się na wprowadzenie roślin do naszego kącika sypialnego, musimy starannie przemyśleć ich wybór i nie przesadzić z ilością.

Powinny to być kwiaty doniczkowe, pojedyncze, niezbyt okazałe o mało rozgałęzionych łodygach, a głównie takie, które nocą uwalniają tlen, pochłaniają dwutlenek węgla, oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji,hamują rozwój zarodników i pleśni.

Duże rośliny ustawiajmy w przestronnych sypialniach, w tych małych – niewielkie, które można ustawić na oknie. Unikajmy kwiatów o silnym zapachu, gdyż często powodują reakcje alergiczne.

Dobrym wyborem do naszej sypialni będzie orchidea singapurska, która usuwa z powietrza środki chemiczne zawarte np. w kosmetykach – alkohol, aceton.

Sansewieria ta roślina wprawdzie jest mało dekoracyjna, ale za to należy do rodziny roślin, które podczas nocy produkują najwięcej tlenu.

Palma jest niezwykle ozdobna, należy do roślin dużych, ustawmy więc ją tylko w przestronnej sypialni. Ten kwiat posiada właściwość usuwania z powietrza różnego rodzaju toksyn, a w szczególności amoniaku, który znajduje się w wielu kosmetykach i płynach do płukania.
Jest rośliną wymagającą obfitego podlewania w miesiącach wiosennych i letnich, wymaga częstego odkurzania liści.

Skrzydłokwiat – roślina o wielkiej urodzie, łatwa w uprawie. Doskonale usuwa z powietrza formaldehydy znajdujące się w naszych wykładzinach i tapicerkach, również benzen znajdujący się w płynach do prania i kosmetykach. To roślina o wysokim współczynniku parowania, a więc doskonale nawilża powietrze naszej sypialni.

Pamiętajmy o tym iż istnieje wiele pięknych, wyjątkowo ozdobnych roślin, które jednak nie nadają się do naszych sypialni. Podczas dnia co prawda wydzielają dużo tlenu, lecz nocą niestety produkują szkodliwy dla naszego zdrowia dwutlenek węgla.

Nie wprowadzajmy również do sypialni kwiatów sztucznych, które często potrafią ją ozdobić, lecz nie nawilżą nam powietrza, nie uwolnią tlenu ani nie usuną najmniejszej ilości toksyn, będą jedynie siedliskiem kurzu i zagrożeniem dla alergików.


jaJeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jaki materac warto używać, czy jaka poduszka jest najwygodniejsza do spania lub po prostu o tym jak spać spokojnie

Dołącz do Kinga Bańcer na Google+

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *