stopy, rodzina, łóżko

Łóżeczko turystyczne – zbędne czy niezbędne?

Pokój dziecka

Można się za głowę złapać, gdy się pomyśli o ilości akcesoriów i gadżetów dla dzieci i rodziców, ale skoro już są to dlaczego z nich nie skorzystać. Zapewne nie jedni przyszli rodzice na swojej liście zakupów umieścili łóżeczko turystyczne, tylko czy na pewno jest im ono niezbędne?

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest takie łóżeczko i czym się różni od normalnego, które wszyscy zakupiliśmy przed narodzinami naszych pociech?

Otóż łóżeczko turystyczne wykonane jest z lekkiego metalowego stelaża a jego boki obszyte są cienkim, półprzezroczystym materiałem lub siateczką. Łóżeczko takie jest bardzo łatwe w transporcie, gdyż stelaż można złożyć, tworząc niezbyt obszerny pakunek. Oczywiście mamy łóżeczka w wersji standardowej lub takie o podwyższonym komforcie i wielu dodatkowych akcesoriach.

Łóżeczko standardowe ma materacyk umieszczony na samym dnie, ale możemy również nabyć łóżeczka przeznaczone dla niemowląt, które mają możliwość podwieszenia materacyka znacznie wyżej zapewniając komfort rodzicom podczas umieszczania malucha w nim. Wśród dodatkowych akcesoriów możemy znaleźć przewijak, moskitierę, kieszenie na kosmetyki i pieluszki a nawet zestawy grające.

Zatem zastanówmy się czy takie cudo jest nam niezbędne?
Jeśli planujemy dużo podróżować z naszym smykiem to warto coś takiego mieć, bo nie wszystkie hotele czy pensjonaty zapewniają tego typu miejsce do spania dla najmłodszych. Jeśli mamy duży, piętrowy dom to również jest to dobry pomysł bo łóżeczko turystyczne może spełniać funkcję drugiego, dziennego miejsca na drzemki dla naszego nowo narodzonego bobasa. A gdy maluch troszkę podrośnie jest to doskonałe miejsce do bezpiecznych zabaw pod okiem opiekuna.
Są również zwolennicy łóżeczek turystycznych, którzy traktują je jako główne i jedyne miejsce do spania swoich dzieci. Może i jest to dobre rozwiązanie, bo nie ma możliwości by dziecko uderzyło się o drewniany szczebelek bądź żeby nóżka czy rączka utknęła między szczebelkami. Pamiętajmy jednak by w takim łóżeczku umieścić porządny, wygodny materac gdyż ten turystyczny jest odpowiedni tylko na kilka dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *