70

Materac Afrodyta – Janpol

Testy materacy

70Afrodyta w naszej ocenie jest ulepszoną wersją materaca Wenus. Materac ten wykonany jest ze sprężyn kieszeniowych na 1 m2 przypada około 270 sprężyn, które obłożone są obustronnie pianką poliuretanową oraz płytą lateksową. Lateks powstaje na bazie mleczka kauczukowego co daje sprężystość i wysoką elastyczność punktową zapewniając zazwyczaj…

afro
Ilość pkt:
70

Na plus: zapewnia odpowiednie podparcie dla pleców
Na minus: jeden stopień twardości dość miękki

Informacja na stronie internetowej producenta:
• Wkład: sprężyna kieszeniowa 7-strefowa, obłożona obustronnie warstwa pianki poliuretanowej i obustronnie płytą lateksu
• Średnio twardy
• Dwustronny
• Wysokość: 22, 5 cm
• Pokrowiec do wyboru lato-zima, bądź jersey z możliwością prania
• Materac rehabilitacyjny

Nasza opinia:
Afrodyta w naszej ocenie jest ulepszoną wersją materaca Wenus. Materac ten wykonany jest ze sprężyn kieszeniowych na 1 m2 przypada około 270 sprężyn, które obłożone są obustronnie pianką poliuretanową oraz płytą lateksową. Lateks powstaje na bazie mleczka kauczukowego co daje sprężystość i wysoką elastyczność punktową zapewniając zazwyczaj odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Materac ten poprzez dodanie warstwy lateksu jest bardziej wytrzymały. Natomiast w dalszym ciągu radzimy przekręcać go w celu zachowania jakości jak najdłużej.

Materac występuje tylko w jednym stopniu twardości, dlatego zalecamy staranny dobór, żeby nie dopuścić do sytuacji w której materac będzie np. za miękki, a takie sytuacje zdarzały się już w przeszłości.

W naszej ocenie materac jest dość wygodny, ale pamiętając o twardości to nasze subiektywne zdanie.
Materac dobrze dopasowuje się do anatomicznej budowy pleców.

W wersji standardowej dostępne są dwa pokrowce. Lato/zima (bez możliwości prania), oraz jersey (zdejmowany z możliwością prania w odpowiedniej temperaturze). Ze względu na zachowanie większej higieny polecamy pokrowiec jersey, który w przypadku zabrudzenia, będzie można uprać.
Możliwa jest również dopłata i wybranie pokrowca, który będzie podnosił standard materaca.

Kto będzie zadowolony: Osoby poszukujące materaca rehabilitacyjnego w przystępnej cenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *