83

Materac Dormeo Clean Comfort

Testy materacy

dormeo

 

Ilość pkt: 83

Na plus: dobra jakość za rozsądną cenę
Na minus: nie ma pianki z pamięcią kształtu, tak jak w droższych materacach tej marki

Informacja na stronie internetowej producenta:

– wypełnienie: 14 cm pianki Ecocell
– pokrycie bawełniane z włóknami węglowymi
– gwarancja: 12 lat na wkład
– antyalergiczność: warstwa ochronna Actigard
– ochrona Resistat przed elektrycznością statyczną
– dość twardy, przewiewny
– możliwość 30-dniowego testu

Nasza opinia:
Ten materac jest jednym z tańszych w ofercie tego producenta, a mimo to jest całkiem dobry, jeśli chodzi o jakość pokrycia i stopień ochrony przed alergenami. Trzeba też przyznać, że nie spodziewaliśmy się zupełnie aż 12-letniej gwarancji.

Jeśli chodzi o wynik testu, to może nie było rewelacji, ale po kilku nocach na tym materacu dało się zauważyć, że dobrze się zasypia i równie dobrze się wstaje z łóżka. Plecy nie bolą, a ciało jest dość zrelaksowane.

Szkoda tylko, że nie ma dodatku pianki termoelastycznej, która sprawia, że materac jest bardziej miękki i lepiej się dopasowuje do ciała. Z drugiej strony, to chyba brak tej pianki wpływa na to, że cena jest niższa. Inne cechy, takie jak pokrycie i ochrona antyalergiczna, są raczej bez zarzutu.

Warto też podkreślić, że ten materac ma dość dobrą przepuszczalność powietrza. Oczywiście to, czy będzie nam za zimno lub za gorąco, zależy głównie od temperatury otoczenia i od rodzaju kołdry, a nie od samego materaca.

Kto będzie zadowolony: osoby, które chcą mieć dobry materac w korzystnej cenie i nie przeszkadza im to, że materac jest raczej twardy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *