92

Materac Dormeo Talalay

Testy materacy

92Materac Talalay to produkt z najwyższej półki, zarówno pod względem jakości wykonania czy użytych materiałów, jak również pod względem komfortu spania. Nasze odczucia raczej potwierdzają informacje ze strony internetowej producenta. Bardzo dobry jakościowo lateks to podstawa wypełnienia tego materaca. Do produkcji pokrowca została użyta dobrej jakości

dormeo-talalay

Ilość pkt: 92
Na plus: 15-letnia gwarancja, opakowanie próżniowe, wysoka jakość materiału
Na minus: dość wysoka cena

Informacja na podstawie strony internetowej producenta:

– wypełnienie: 10 cm lateksu Talalay + 4 cm pianki Ecocell
– pokrycie: bawełna lub czysta wełna merino, nadające się do prania
– gwarancja: 15 lat na wkład
– antyalergiczność: warstwa ochronna Actigard
– ochrona Resistat przed elektrycznością statyczną
– miękki, przewiewny
– możliwość 30-dniowego testu

Nasza opinia:

Materac Talalay to produkt z najwyższej półki, zarówno pod względem jakości wykonania czy użytych materiałów, jak również pod względem komfortu spania.

Nasze odczucia raczej potwierdzają informacje ze strony internetowej producenta.
Bardzo dobry jakościowo lateks to podstawa wypełnienia tego materaca. Do produkcji pokrowca została użyta dobrej jakości bawełna. Nowoczesny wygląd również przekonuje do wypróbowania tego materaca.

Z naszego testu wynika, że materac jest rzeczywiście wyjątkowo wygodny, podparcie kręgosłupa doskonałe, a materiał przyjemny w dotyku i tak jak producent zapewnia, bardzo wytrzymały.

Zauważyliśmy też, że ten materac, mimo że jest z lateksu, zachowuje dobrą przewiewność, która ogranicza pocenie się podczas snu.

Końcowy wynik testu: byliśmy bardzo zadowoleni z tego materaca. W naszej opinii materac jest godny polecenia. Dodatkowe cechy, jakie posiada, to osłona przeciw alergii i grzybom o nazwie Actigard, oraz Resistat ochraniający przed wpływem negatywnej energii statycznej, a do tego całkowicie naturalne materiały wysokiej jakości. Te wszystkie zalety umiejscawiają go rzeczywiście w górnej półce.

Niestety wraz z jakością idzie w parze zazwyczaj cena materaca. Jest ona dość wysoka i w związku z tym poczucie luksusu i komfortu jest zarezerwowane dla nielicznych. Z drugiej strony materaca nie kupuje się na krótki okres czasu, tylko na co najmniej kilka lat.

Poza tym, jak wiadomo sen jest podstawą zdrowia, więc warto w niego inwestować i zastanowić się nad tym wydatkiem.

Kto będzie zadowolony: osoby, które cenią sobie całkowity komfort spania. Zadowoli najbardziej wybrednych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *