dziecko, materac, uśmiech

Materace dla dzieci

Pokój dziecka

Jeszcze kilka dobrych lat temu wszyscy szukaliśmy twardych materacy, które były uznane za najzdrowsze dla naszego kręgosłupa. Obecnie lekarze specjaliści wycofali się z tej teorii i polecają zarówno dorosłym jak i dzieciom takie materace, które nie powodują żadnego ucisku i pozwalają podczas snu przybrać ciału zdrową, wygodną pozycję. Mimo tego rodzice najczęściej wybierają dla swoich pociech materace wykonane z naturalnych włókien (kokos, gryka itp.), które niestety są twarde, niewłaściwe i nie pozwalają na przybranie naturalnej, anatomicznej pozycji podczas snu.

Wybierając materac dla naszego dziecka, musimy pamiętać o tym, iż powinien on przede wszystkim cechować się elastycznością punktową, czyli powinien to być materac sprężynujący. Taki materac doskonale potrafi się dostosować do zmieniających się pozycji ciała naszego malucha w czasie snu. I to jest jeden z najważniejszych powodów, który powinien wykluczyć kupno materaca z tzw. sypkim wypełniaczem. I mimo że cena takich materacy jest stosunkowo niska nie skuśmy się na ich kupno, warto ponieść wyższy koszt i zapewnić naszemu maluchowi wygodne i zdrowe spanie na profesjonalnym materacu.

Zainteresujmy się materacami lateksowymi, które doskonale spełniają swoją rolę i mimo niewielkiego ciężaru ciała dziecka, doskonale się do niego dostosowują, reagując na każdą zmianę pozycji. Materace wykonane z wysokiej klasy lateksu doskonale wentylują, oddychają oraz są antybakteryjne i nie zatrzymują wilgoci.

Innym typem są materace piankowe, z tzw. pianki termoelastycznej. Jest ona często stosowana w materacach dla dzieci, jest wyższej jakości niż kilkanaście lat temu, dobrze reaguje i dopasowuje się do ciała dziecka. Dodatkową jego zaletą jest reakcja na ciepłotę ciała dziecka.

Niższej jakości jest materac wykonany na podłożu sprężynowym, pokrytym matą kokosową, zwany materacem Miki. Ten materac nie spełnia jednak obecnych wymogów i zostaje wycofywany z produkcji i naszych sklepów.

Jeśli nie stać nas na zainwestowanie większej sumy w dziecięcy materac, możemy w naszych sklepach dostać materac wykonany z pianki poliuretanowej. Pamiętajmy tylko, aby przed jego zakupem sprawdzić certyfikat, pozwalający na bezpieczne stosowanie go dla naszych milusińskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *