orzechy włoskie

Mężczyzno, jedz orzechy włoskie

Aktualności

Od dawna wiadomo, że orzechy włoskie posiadają bardzo wiele właściwości zdrowotnych. Dostarczają cennego białka, sporych ilości witaminy E i witamin z grupy B, soli mineralnych (magnezu, fosforu, żelaza, potasu) i błonnika. Obniżają również poziom cholesterolu i chronią przed chorobami serca.

Okazuje się, że orzechy idealnie nadają się na małą przekąskę przed snem, gdyż zawierają melatoninę – hormon odpowiadający za regulację snu. Dzięki ich właściwościom możemy zapewnić sobie zdrowy oraz spokojny sen.

Kolejną niezwykłą cechę orzechów odkryli Naukowcy z University of California w Los Angeles. Przeprowadzili oni eksperyment na grupie 117 mężczyzn w wieku 21-35 lat. Każdy uczestnik przed i po badaniu musiał oddać krew jak również nasienie do analizy. 59 mężczyznom naukowcy wzbogacali codziennie dietę 75 gramami orzechów włoskich przez 12 tygodni. Po badaniu okazało się, że mężczyźni, którzy regularnie spożywali małe ilości orzechów włoskich, mieli lepsze wyniki badań niż grupa kontrolna. Morfologia spermy uległa poprawie, a także ruchliwość i żywotność plemników. Spowodowane jest to wielonasyconymi kwasami tłuszczowymi omega-6 i omega-3, które znajdują się w orzechach włoskich.

Należy jednak pamiętać, że orzechy są bardzo kaloryczne i nadmierna ich ilość może przyczynić się do nadwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *