biały materac, pianka memory

Plusy i minusy pianki memory

Materace

Każdy kto kupuje materac chciałby poznać zalety i wady produktu.
Dlatego przedstawimy kilka zalet i wad pianki memory, używanej w materacach.

Zalety:
1. Dobre wsparcie kręgosłupa poprzez odpowiednie rozłożenie masy ciała na powierzchni. W wielu innych rodzajach łóżek, punkty nacisku są tworzone dla najcięższych części ciała, takich jak ramiona i biodra, tutaj poprzez eliminację punktów nacisku, całe ciało otrzymuje odpowiednie podparcie. Dzięki temu będziesz rzadziej przewracać się w nocy, co zmniejszy również bóle kręgosłupa w ciągu dnia.

2. Osoby cierpiące na problemy z kręgosłupem docenią piankę memory, ponieważ zapewnia ona wsparcie, które jest potrzebne, aby odciążyć ciało ze stresu i napięcia podczas snu. Jedną z najznaczniejszych zalet tego produktu jest jego zdolność utrzymywania kręgosłupa w naturalnym położeniu.

3. Wiele par odnajdzie w tej piance ukojenie, ponieważ będą one mogły w końcu spać spokojnie ze swoim partnerem. Jeśli jedna osoba często porusza się lub wychodzi z łóżka, jej aktywność nie będzie aż tak odczuwalna dla drugiej osoby, śpiącej na tym samym materacu.

4. Trwałość pianki memory jest następną zaletą tego materiału.
Dobrej jakości pianka powinna wytrzymać, w dobrym stanie od 5 do 15 lat, oczywiście warto kupować materace z dłuższą gwarancją.

Podczas gdy znacząca liczba konsumentów jest całkowicie zadowolona z wyboru pianki memory, istnieją też opinie, które wskazują, że materace memory nie zawsze są odpowiednie dla wszystkich.

Wady pianki memory
1. Materace memory mogą być bardzo ciężkie z powodu gęstego charakteru pianki. Niektórzy użytkownicy wskazują, że trudno jest przenieść taki materac samemu.

2. W połączeniu z niektórymi rodzajami pościeli czasami występuje nieznaczna lepkość, co stwarza dyskomfort.

3. Zapach chemiczny, jako że materiał został utworzony z licznych substancji typu chemicznego. Część właścicieli pianki memory skarży się na bardzo wyraźny zapach, który utrzymuje się nawet kilka tygodni.

4. Pianka memory jest dość droga w porównaniu z innymi materiałami. Z drugiej strony, konsumenci mogą często znaleźć dobre oferty w sprzedaży online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *