para, kłótnia, łóżko

Po czym poznać, że w łóżku już nie jest Wam tak dobrze, jak kiedyś?

W łóżku

Seks w związku to jeden z najważniejszych jego elementów. Czy jesteś pewien, że Wasz seks wciąż pozostaje taki jak kiedyś, czy jednak może nuda zapanowała w Waszym łóżku?

Jeśli nie jesteś tego pewien, spróbuj przeanalizować Wasze intymne relacje. Możecie to zrobić razem, rozmawiając o Waszych odczuciach, fantazjach i marzeniach.

Często, po kilku czy kilkunastu latach wspólnego pożycia, seks staje się rutyną i nie sprawia już tyle przyjemności, nie podnieca i wiąże się raczej z obowiązkiem wobec partnera.
Jak stwierdzić, że Wasz seks wymaga poprawy?

Jeśli unikasz relacji intymnych, starasz się zasypiać osobno, czy nie myślisz w ogóle o seksie to Twoje życie intymne wymaga natychmiastowej poprawy.
Bądźcie bardziej spontaniczni, inicjujcie intymne spotkania w innym miejscu niż zwykle, wypróbujcie nowe pozycje, wprowadźcie urozmaicenie w Wasze relacje.

Jeśli seks nie daje Ci satysfakcji, jeśli nie osiągasz zaspokojenia zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej i to samo dotyczy Twojego partnera powinniście porozmawiać. Poproście wzajemnie o kilka sugestii, jak pobudzić się wzajemnie i co zrobić, aby druga strona odczuwała przyjemność ze zbliżenia.
Jeśli w ogóle nie uprawiasz seksu, zacznij to robić od zaraz.
Niezależnie jak często to robicie, róbcie to w ogóle. Brak seksu może być nie tylko oznaką problemów seksualnych między Wami, ale może oznaczać rozpad całego związku. Intymne zbliżenia są ważne nie tylko w czysto fizycznym sensie, ale wpływają na rozładowywanie napięć w związku i scalają Was ze sobą.

Jeśli większość czasu spędzacie nie w łóżku, a na częstych kłótniach to problem jest jeszcze większy. Być może przyczyną Waszych kłótni jest brak seksu lub niepełne zadowolenie? Pary uzupełniające się i szczęśliwe w łóżku, zazwyczaj są szczęśliwe również poza nim.

Seks w związku jest jednym z elementów, które go spajają a jednocześnie pozwalają na dobre funkcjonowanie w nim obu osób. Pamiętajmy o tym i zwracajmy uwagę na reakcje swoje i swojego partnera. Rozmawiajmy o tym wspólnie i próbujmy różnych metod poprawienia relacji intymnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *