leżąca kobieta, materac

Przedłuż życie swojego materaca

Materace

Gwarancja producenta zazwyczaj obejmuje 1-2 lata użytkowania Twojego materaca, ale co dalej? Po tym czasie producent już nie naprawi ani nie wymieni zakupionego materaca.

Jak sprawić, aby Twój materac wytrzymał w dobrej kondycji znacznie dłużej?

Oczywiście najpierw musisz kupić dobrej jakości materac, bo niewytrzymały materac, ze słabszej jakości materiałów, może po prostu nie dotrzymać nawet do 2 lat.
Pamiętaj, o tym, żeby materac kupować nie spiesząc się i po sprawdzeniu opinii specjalistów.

No ale jeśli już mamy dobrej jakości materac, to co zrobić, aby przedłużyć jego żywotność?
Przede wszystkim należy odpowiednio użytkować materac.

Po pierwsze należy stosować się do zaleceń producenta. Zazwyczaj w gwarancji lub w etykietach naklejanych na materac jest nie tylko prosta instrukcja obsługi, ale również dokładna informacja o tym, w jaki sposób należy użytkować materac.

Po drugie, nie używaj materaca w sposób inny niż polecany przez producenta. Wydaje się to oczywiste, ale ilekroć widzi się materac leżący na ziemi, bez żadnego stelaża czy łoża?

Ponadto, zmieniaj stronę materaca systematycznie zgodnie z zaleceniami producenta. Zazwyczaj poleca się zmianę strony, na której się śpi po pół roku.

Nie wciskaj materaca na siłę (szczególnie rogów materaca) wokół rogów łóżka. Nie tylko odkształci to nieodwracalnie materac, ale w przypadku materaca sprężynowego może go uszkodzić.

Używaj polecanej przez producenta podstawy, tak aby nie tylko uzyskać odpowiedni komfort materaca, ale również w celu przedłużenia jego żywotności.

Jeśli materac zostanie poplamiony użyj delikatnego mydła z wodą lub samej wody, żeby zetrzeć plamę, ale zawsze pamiętając aby robić to bardzo delikatnie. Najlepiej zrobić małą próbę na materacu, dlatego że wierzchnia część może zachować się różnie.
Możesz też używać nakładki na materac, aby chronić jego wierzchnią warstwę.

Zadbaj o prawidłowy dopływ powietrza do materaca, materac nie powinien być ściśnięty w zamkniętym pudle.

Czyść regularnie materac odkurzaczem i pamiętaj, długa gwarancja nie gwarantuje długiego użytkowania materaca, o to musisz zadbać sam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *