sklep z poduszkami

Rodzaje poduszek

Poduszki

Wiele firm przekonuje nas, że powinno się dopasować poduszkę do swojej pozycji snu. Problem jednak w tym, że nikt nie śpi przez całą noc w jednej pozycji. Nieodpowiednia poduszka może mieć negatywny wpływ na nasz kręgosłup i powodować naprężenia szyi. Od odpowiedniej poduszki zależy nasze samopoczucie rano, a w dłuższej perspektywie kondycja naszego kręgosłupa. Producenci oferują wiele wypełnień poduszek, od tradycyjnego pierza i puchu do włókien syntetycznych, pozwalających na dużą przewiewność i łatwość w utrzymaniu.

Puch i pierze
Nie powinno mylić się tych dwóch nazw. Poduszka czy kołdra z pierza to nie to samo co z puchu. Im więcej w mieszance czystego puchu, tym poduszka jest bardziej puszysta i miękka. Ponadto w przypadku puchu będziemy bardziej pewni, że na pokryciu nie znajdziemy ostrych końców wystających z wnętrza poduszki, co może się stać w przypadku pierza. Wypełnienie puchem absorbuje i odtransportowuje wilgoć. Poduszki puchowe nie są polecane dla osób mających problemy z alergią.

Pianka poliuretanowa i pianka termoelastyczna
Są to jedne z bardziej nowoczesnych wypełnień. Dostępne są poduszki wypełnione jednym kawałkiem pianki lub jej małymi elemantami. Obydwie zapewniają dobre przystosowanie się do kształtu i wagi ciała.
Pianka termoelastyczna ma jeszcze dwie dodatkowe zalety: dostosowuje się do temperatury ciała i z biegiem czasu nie odkształca tak jak zwykła pianka poliuretanowa. Poduszki wypełnione kawałkami pianki termoelastycznej są odpowiednie przy każdej pozycji snu.

Mikrowłókna
Jest to syntetyczne wypełnienie sprawiające, że poduszka jest niezwykle miękka i przyjemna w dotyku. Mikrowłókna „oddychają” powodując, że poduszka dopasowuje się do kształtu ciała Mikrowłókna są szczególnie polecane dla alergików.

Jedwab
To jedno z najbardziej ekskluzywnych wypełnień poduszek. Wypełnienie jedwabnymi włóknami jest szczególnie polecane dla osób mających problem z alergią lub astmą.
Ogólnie znane i doceniane jest dobroczynne działanie jedwabiu również w innych dziedzinach. Posiada bowiem działanie antystresowe i zawiera 18 aminokwasów, potrzebnych organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Badania wykazują, że aminokwasy zawarte w jedwabiu zapobiegają procesom starzenia i jednocześnie działają kojąco na układ nerwowy.

Lateks
Podobnie jak w przypadku materacy lateksowych, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość lateksu. Skład i struktura lateksu zapewniają materacom wysoki stopień elastyczności punktowej oraz niezmienność swych parametrów przez wiele lat. Właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne lateksu zwiększają dodatkowo higieniczność wypełnianych nim poduszek.

Oprócz podstawowych poduszek na naszym rynku, klasycznych czy dopasowanych (ergonomicznych), można znaleźć poduszki zwiększające komfort snu.
Ciekawostką są poduszki zapobiegające chrapaniu, w których znajduje się specjalnie zaprojektowana poduszka powietrzna, którą można indywidualnie dopasować do swoich potrzeb. Warte uwagi są również poduszki wspierające, zapewniające dobre podparcie, gdy chcemy poczytać przed snem. Jeżeli chodzi o poduszki dekoracyjne, to ich najczęściej spotykanym wypełnieniem są mikrowłókna, doskonale sprawujące się jako wypełnienie poduszek dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *