para, przytulanie, seks

Seks – przed czy po ślubie?

Aktualności

Zastanawiacie się, czy warto poczekać z seksem do ślubu? Amerykanie też. Postanowili więc podejść do sprawy naukowo i przekonać się, czy i jak rozpoczęcie współżycia seksualnego wpływa na jakość naszych związków. Okazało się, że im później związek między mężczyzną a kobietą zostanie skonsumowany, tym lepiej nie tylko dla relacji, ale i dla jakości życia seksualnego.

Amerykańscy naukowcy przebadali 2035 par małżonków, którzy uczestniczyli w internetowej ocenie małżeńskiej. Obszerny kwestionariusz zawierał m.in. pytanie: „kiedy z małżonkiem rozpoczęliście współżycie seksualne?”. Okazało się, że realcje par, które wstrzymały się z seksem do ślubu, były o 22% bardziej stabilne, a ich komunikacja ze sobą lepsza o 12%. Ich satysfakcja z wzajemnych relacji okazała się także o 20% wyższa niż par, które nie czekały z seksem aż do ślubu. Okazało się także, że „wyczekany seks” smakował lepiej.

– Odkryliśmy, że ci, którzy czekają dłużej z seksem, później są bardziej szczęśliwi w sferze seksualnej. Myślę, że jest to spowodowane tym, że zdążyli się oni nauczyć rozmawiać ze sobą i zdobyli umiejętności do pracy nad kwestiami, które pojawiają się w związku – mówi autor badania, Dean Busby, profesor z Brigham Young University. Badanie udowodniło także, że pary, które rozpoczęły współżycie późno, ale jeszcze przed ślubem, osiągały tylko połowę tych korzyści.

Źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *