Sen dziecka

Sen dziecka

Sen dziecka pełni ważną rolę w rozwoju emocjonalnym i psychicznym. Sny dzieci bywają kolorowe, zazwyczaj wynikają z całodziennych przeżyć dziecka. Na sen dziecka wpływ ma też odpowiednio dobrany materac dla dzieci, poduszka dla dziecka, pościel dla dziecka.

Na naszym portalu SenToZdrowie prezentujemy rzetelne testy materacy.
Ale mówimy również o tym, co dać na sen dziecka, jakie mebelki dla dzieci są najbardziej odpowiednie, czy meble dziecięce zawsze są produkowane z należytą starannością i certyfikatami?
Staramy się pomagać i odpowiadać na te i podobne pytania.

 


Problemy ze snem

Co robić, kiedy niemowlę nie chce spać

płacz, dziecko, łóżeczko
https://cdn.pixabay.com/

O problemie uchylania się od snu pisał w swojej rewelacyjnej książce ‘Dziecko’, amerykański pediatra Benjamin Spock. Spock był pierwszym pediatrą, który wykorzystywał psychoanalizę do zrozumienia potrzeb dziecka i dynamiki rodziny, w której się znajduje. Jego poglądy budzą dziś szereg kontrowersji – szczególnie ze strony zwolenników modnego obecnie nurtu ‘bezstresowego wychowania’.

 


Przed snem

Ubranka do snu

dzieci, łóżko, ubrania
https://cdn.pixabay.com/

Każdy wie jak ważny jest sen w naszym życiu, ale żeby dobrze wypocząć potrzebny nam nie tylko wygodny materac, ale również odpowiednia odzież do snu. Żeby zadbać o zdrowy sen naszych maluchów musimy dobrać idealne ubranko by nie było im ani za zimno, ani za ciepło. Najważniejsze by ubrania naszych maluchów były dobrej jakości i wykonane z naturalnych tkanin. Maluch ubrany w pajacyk z 100% bawełny będzie czuł się komfortowo…

 


Podróże z dzieckiem

Sen dziecka w długiej podróży

dziecko, sen, fotelik
https://cdn.pixabay.com

Kilkugodzinna podróż samochodem jest zwykle bardzo męcząca dla nas, osób dorosłych, jadąc z naszym maluchem, pamiętajmy iż o wiele trudniej znosi ją nasze dziecko, które jest unieruchomione w foteliku ochronnym, przystosowanym do jego wagi i wzrostu.
NIEMOWLAKI WIĘKSZOŚĆ CZASU PRZESYPIAJĄ Podróż z niemowlakiem między 3 – 8 miesiącem życia jest dla nas bardziej komfortowa, niż z 2 – 3 latkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *