feng shui, światło, oświetlenie, sypialnia

Światło w sypialni wg. Feng Shui

Feng shui

Odpowiednio oświetlona sypialnia nie tylko będzie przyjemnym widokiem dla oka, ale również umożliwi spokojny odpoczynek po całodziennej męczącej wędrówce naszego umysłu i ciała.

Odpowiednia ilość i jakość światła sztucznego tak jak ilość światła słonecznego mają wymierny wpływ na samopoczucie i dobry humor każdego z nas. Dlatego tak ważną jest znajomość zasad, które pozwolą nam odpowiednio wypocząć w naszej sypialni.

W Feng Shui zalecane jest używanie źródeł światła o ciepłych barwach. Takie wrażenie tworzą zwykłe żarówki, w przeciwieństwie do żarówek halogenowych, które dają lepsze światło do czytania.

Co ważne, światło powinno mieć kilka punktów i nie powinno w żadnym pomieszczeniu a szczególnie w sypialni być stosowane pojedynczo.

Jedną z ważniejszych zasad Feng Shui jest zasada 5 żywiołów: woda, wiatr, metal, drzewo i ogień. Rozpraszające światło klosze wykonane na przykład z papieru złagodzą energię na tyle, aby sypialnia mogła stać się miejscem prawdziwego wypoczynku.

W sypialni bardzo ważny jest nastrój.
Dlatego dobrym pomysłem i związanym jednocześnie z Feng Shui, jest zastosowanie ściemniaczy światła.
Takie urządzenie pozwala na kształtowanie nastroju i atmosfery.

Pamiętajcie, najistotniejsze również w Feng Shui są Wasze odczucia.
To jak czujecie się w Waszej sypialni zależy w dużej mierze od Was. To Wy kształtujecie dobrą atmosferę i musicie dbać o nią nie tylko instalując prawidłowo oświetlenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *