dzieci, łóżko, ubrania

Ubranka do snu

Przed snem

Każdy wie jak ważny jest sen w naszym życiu, ale żeby dobrze wypocząć potrzebny nam nie tylko wygodny materac, ale również odpowiednia odzież do snu. Żeby zadbać o zdrowy sen naszych maluchów musimy dobrać idealne ubranko by nie było im ani za zimno, ani za ciepło. Najważniejsze by ubrania naszych maluchów były dobrej jakości i wykonane z naturalnych tkanin. Maluch ubrany w pajacyk z 100% bawełny będzie czuł się komfortowo i ułatwi mu to przespanie całej nocy. Warto również zwrócić uwagę na grubość materiałów z jakich wykonane jest ubranko, może to być cieniutka bawełna lub troszkę grubsza typu welur.

Oczywiście latem, gdy temperatura powietrza jest wyższa możemy ubrać naszego malca do snu tylko w body z krótkim lub długim rękawem. Zimą powinniśmy zadbać o to by maluchowi było ciepło więc w zależności od temperatury jaką mamy w pokoju możemy maluchowi założyć body z krótkim lub długim rękawem a na to pajacyk lub śpioszek lub jeśli mamy dość wysoką temperaturę w pomieszczeniu to wystarczy sam pajacyk. Pamiętajmy jednak, że najlepiej będzie nam się spało jeśli pokój przed nocą zostanie przewietrzony i nie będzie zbyt gorąco. Optymalna temperatura do snu to około 20 stopni.

Ważną cechą ubranek do snu jest ich łatwość rozpinania pozwalająca nam na zmianę przemoczonej pieluszki w środku nocy. Zależy nam na tym by nasz malec się nie rozbudził dlatego najlepiej kiedy pajacyki lub śpioszki zapinane są w kroku na napy. Takie rozwiązanie pozwoli nam na zmianę pieluszki bez konieczności rozbierania malca z ubranka.
Pamiętajmy również by odpowiednio przygotować sobie miejsce i wszystkie potrzebne nam rzeczy do szybkiego i sprawnego przewinięcia naszego dzieciątka w nocy.

Gdy nasze dziecko jest starsze i nie śpi już w pajacykach ani nie potrzebuje pieluszki również musimy pamiętać by piżamka była z naturalnych tkanin.

Oprócz ubranka ważne jest też to czym okryjemy naszego malucha do snu. Mamy do wyboru oczywiście kołderkę, kocyki, w przypadku noworodków różki, ale najbezpieczniejszym okryciem nocnym jest śpiworek. Śpiworki posiadają otwory na główkę i rączki i doskonale zabezpieczają nasze dzieci przed zarzuceniem sobie kołderki na głowę. Dodatkowo dziecko jest przez całą noc przykryte, a gdy się przebudzi może swobodnie przewrócić się na brzuszek, usiąść a nawet wstać. Warto posiadać dwa śpiworki by w razie konieczności móc przemoczony zastąpić nowym, suchym.

{jcomments on}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *