łóżko, stelaż, drewno

Z czego powinien być wykonany stelaż

Stelaże

Dobry stelaż to jedna z najważniejszych elementów składających się na komfortowy sen. To właśnie na stelażu spoczywa materac. Od jakości stelaża bardzo często zależy jak się wyśpimy, więc warto zainwestować w dobry i odpowiedni stelaż.

Stelaże wykonuje się ze specjalnie przygotowanych, drewnianych i lekko uwypuklonych listewek połączonych w różny sposób, zazwyczaj taśmą.
Stelaże wykonywane są z różnych materiałów i w różnych technologiach.
Producenci robią stelaże z materiałów syntetycznych, ale najbardziej popularne są stelaże z różnego rodzaju drewna.

Najtańszym rodzajem drewna używanym do produkcji stelaży jest drewno sosnowe, charakteryzuje się one niewielką sprężystością. Stelaże sosnowe są zazwyczaj kładzione po prostu na ramie łóżka, co niestety wiąże się z jego przesuwaniem podczas snu. Sosnowe stelaże do łóżka są zazwyczaj podatne na odkształcenia i sprawdzają się tylko w przypadku niewielkich obciążeń i pojedynczych łóżek.

Lepszym wyborem są stelaże brzozowe, drewno brzozowe charakteryzuje się większą wytrzymałością.
Najlepszą opinią cieszą się jednak stelaże z drewna bukowego. Stelaże z drewna bukowego wyróżniają się przede wszystkim sprężystością oraz dużą wytrzymałością.
Pasują do łóżek pojedynczych oraz do podwójnych.
Doskonale nadają się pod materace z pianki czy lateksu.

Posiadając już dobry materac nie można nie zainwestować w lepszej jakości stelaż, gdyż w dużej mierze opiera się na nim jakość snu.


ja

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jaki materac warto używać, czy jaka poduszka jest najwygodniejsza do spania lub po prostu o tym jak spać spokojnie
Dołącz do Kinga Bańcer na Google+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *