zabawki, sen, niemowlę

Zabawy przed zaśnięciem

Przed snem

Jeśli nasz maluszek ma ustalony stały plan dnia to wiemy, o której godzinie dzieciątko zacznie być markotne i marudne. Będzie wtedy potrzebowało więcej naszej uwagi by przetrwać jeszcze tą jedną – dwie godzinki zanim położymy je spać. Czym zająć malucha tak by jednocześnie nie pobudzić go za bardzo? Oto kilka prostych i sprawdzonych sposobów:

oglądanie bajek – możemy razem z naszym dzieckiem ułożyć się wygodnie i obejrzeć ulubioną lub całkiem nową bajkę. Warto jednak kontrolować czy nasz szkrab nie zasypia za wcześnie.

czytanie bajek – bardziej wymagające zadanie od oglądania bajek, ale na pewno każdy maluch będzie zadowolony kiedy mama lub tata przeczytają mu bajkę, dodatkowo zmieniając głos przy poszczególnych postaciach. Z pewnością będzie to wielka frajda dla całej rodziny.

opowiadanie bajek – zadanie dla tych rodziców, którzy mają bujną wyobraźnię i talent do wymyślania ciekawych historii. Można posłużyć się również książeczką dla maluchów i samemu wymyślać opowiadania do ilustracji.

układanie klocków – mamy do dyspozycji klocki drewniane i plastikowe, można budować zamki, domy lub inne budowle.

układanie puzzli – zabawa dla starszych dzieci, ale z pewnością wciągnie również rodziców.

teatrzyk – weźmy dwie ulubione maskotki lub lalki naszej pociechy i pokażmy śmieszną i ciekawą historyjkę ich spotkania.

rysowanie – wystarczy kartka papieru i kredki. Poprośmy by nasz smyk narysował obrazek dla nas.

kolorowanie – można użyć książeczki z ilustracjami przeznaczonymi do kolorowania lub samemu narysować obrazek i poprosić by maluch go pokolorował.

Pomysłów na zajęcia dla dzieci są tysiące, najważniejsze by zabawy przed spaniem były spokojne, by pozwoliły się dziecku wyciszyć. Dlatego zrezygnujmy z gier i zabaw wymagających biegania, skakania, głośnych śpiewów i okrzyków. Oczywiście każde dziecko jest inne i jeśli jesteśmy pewni, że zabawa w berka nie spowoduje problemów z zasypianiem naszego dziecka to BAWMY SIĘ!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *