herbata ziołowa, filiżanki

Zioła i herbatki wspomagające spokojny sen

Przed snem

Już dawno udowodniono, że niektóre środki homeopatyczne zażywane regularnie są pomocne przy zaburzeniach snu. Muszą być jednak indywidualnie dobierane i dostosowywane do naszych dolegliwości, dlatego mogą być tylko zażywane pod stałą kontrolą lekarza homeopaty.

Natomiast wszelkie znane mieszanki i herbatki ziołowe działające łagodnie i uspakajająco na nasz organizm, zażywane systematycznie zapewne znacznie przyczynią się do lepszego zasypiania i spokojnego snu i nie musimy przy ich piciu być pod kontrolą lekarza.

Napary ziołowe powinny zawsze zawierać tą samą ilość składników, dlatego szykując herbatkę ziołową odmierzajmy jej składniki zawsze tą samą miarką. Gotową herbatkę pijmy gorącą, powoli, małymi łykami, pamiętajmy że taki napar powinien być za każdym razem świeżo zaparzany, starajmy się unikać gotowych herbatek wprawdzie w użyciu są łatwiejsze, ale niestety mniej skuteczne.

Napar uspakajający:

3 – łyżeczki mięty pieprzowej
3 – łyżeczki melisy
4 – łyżeczki chmielu
6 – łyżeczek kozłka lekarskiego

Zioła dokładnie wymieszać, 1 łyżkę gotowej mieszanki zalać 1 szklanką ciepłej wody i podgrzewać do wrzenia, nie dopuścić do zagotowania. Gotowy napar pozostawić na 10 minut odcedzić i pić 2 – 3 razy dziennie, ostatni raz ½ godziny tuż przed snem.

1 – łyżeczka korzenia kozłka lekarskiego
zalać ciepłą wodą i odstawić na 6 – 8 godzin, przed snem podgrzać, dodać ½ łyżeczki melisy i ½ łyżeczki chmielu, połączyć z łyżeczką miodu i ciepły napar wypić przed snem.

Mieszanki stosowane we wszelkiego rodzaju depresjach:

Przygotować jak poprzednie
5 – łyżeczek kozłka lekarskiego
4 – łyżeczki dziurawca
3 – łyżeczki chmielu
2 – łyżeczki melisy
Pić ciepły napój 2 – 3 razy dziennie.

Bóle serca na tle nerwicowym:

6 – łyżeczek serdecznika pospolitego
6 – łyżeczek melisy
3 – łyżeczki głogu
1 – łyżeczka dziurawca
Pić 2 – 3 razy dziennie herbatkę tą można pić nawet zimną

Pamiętajmy o tym, że mieszanki ziołowe tylko pite systematyczne będą skutecznie wspomagać nasz sen, a używane do nich zioła kupujmy w dobrych sklepach zielarskich lub aptekach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *