Google+ Google

Materac Vita – Janpol

janpol-vita


Ilość pkt:
86
Na plus: 7 stref twardości, gwarancja 10 lat na wkład
Na minus: wysoka cena


Informacja na podstawie strony internetowej producenta:

- wypełnienie: 15 cm lateksu z naturalnego mleczka kauczukowego
- pokrycie: 100% bawełna z jednej strony, wełna owcza z drugiej strony
- gwarancja 10 lat na wkład
- możliwość wyboru innego pokrowca bez dopłat
- średnio twardy

Nasza opinia:
Materac Vita jest wykonany z lateksu, co sprawia, że materac ten jest trwały i wytrzymały na odkształcenia. Producent daje długą, 10-letnią gwarancję na wkład materaca. Materac jest higieniczny, gdyż lateks posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.

Zaletą tego materaca jest 7 stref twardości. Pozwala to na dobre dopasowanie materaca do kształtu ciała i prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas snu. Wypoczywając na tym materacu, mieliśmy wrażenie prawdziwego komfortu.

Materac Vita jest także materacem bardzo ekologicznym. Zarówno wkład, jak i pokrowiec wyprodukowane są z naturalnych materiałów. Pokrowiec w wersji lato/zima możemy zmienić na inny (nadający się do prania) - frotte, aloe vera, stressfree, seacell, medicott silverguard lub coolmax. Zamawiając materac z innym niż standardowy pokrowiec nie musimy martwić się o dodatkowe koszta.

Podstawowym mankamentem tego materaca jest jego cena. Mieliśmy także problemy z możliwością przetestowania materaca, co jest o tyle ważne, że płacąc bardzo dużo pieniędzy za materac, chcemy mieć pewność, że zostały one dobrze wydane.

Kto będzie zadowolony: osoby ceniące sobie właściwe podparcie ciała i komfort spania oraz wszyscy, którzy lubią spać na średnio twardych materacach i nie zraża ich wysoka cena.