Google+ Google

Wózek – miejsce popołudniowej drzemki

wozekJednym z ważniejszych elementów wyprawki dla naszego nowo narodzonego bobasa jest wózek. Trzeba przyznać, że w sklepach jest taki wybór, ze każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, można powiedzieć od wyboru do koloru. Jednak jaki wózek wybrać byśmy byli z niego w 100% zadowoleni?

Wyróżniamy dwa rodzaje wózków:
1. wózek głęboki – przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do 4 – 5 miesiąca. Charakteryzuje się tym, że nasze dziecko znajduje się cały czas w pozycji leżącej. Bardzo ważnym kryterium przy zakupie wózka głębokiego jest odpowiednio duża gondola, która zapewni komfortowy sen malca podczas spacerów.

2. spacerówka – przeznaczona jest dla dzieci od 5 – 6 miesiąca do ok. 2 lat. W spacerówce dziecko może siedzieć, ale można ją również rozłożyć do pozycji półleżącej lub leżącej ( w zależności od modelu). Wśród spacerówek mamy dwa typy: na stelażu takim jak był nasz wózek głęboki, czyli masywnym ale jednocześnie dającym wygodę i komfort lub spacerówka typu parasolka, która po złożeniu jest niewiele większa od męskiego parasola. Warto jednak zauważyć, że parasolka to wózek odpowiedni dla starszych „podróżników”.

Poszukując odpowiedniego wózka możemy zauważyć, że niektóre firmy oferują nam sprzęt typu 2 w 1 lub nawet 3 w 1, są to tak zwane wózki wielofunkcyjne. Polega to na tym, że na jednym stelażu można zamontować gondolę, spacerówkę, a nawet fotelik samochodowy. Niewątpliwie jest to duże udogodnienie, również pod względem finansowym.

W tej chwili wybór wózka pozwala na decyzje nie tylko o kolorze, ale czy będzie na 4 kołach, czy tylko na 3. Czy opony będą piankowe czy pompowane, czy wózek będzie nowoczesny czy raczej w stylu retro, czy koła będą małe czy duże. Nie zapominajmy również o akcesoriach dodatkowych, które są tak naprawdę niezbędne: folia przeciwdeszczowa, moskitiera, parasolka, kosz na zakupy, torba na akcesoria dla malucha.

Dokonując wyboru najlepszego wózka dla naszej pociechy możemy poczuć się jak przy zakupie dobrego samochodu w salonie, jest tyle opcji i możliwości. Nie zapominajmy jednak o najważniejszych kryteriach – bezpieczeństwie i komforcie.

Komentarze  

 
0 #3 Alina 2013-01-31 08:43
my kupiliśmy taki wózek 3w1, to jest znaczna oszczędnośc, a my tylko raz musimy dokonać wyboru :)
Cytować
 
 
0 #2 Gosia 2012-10-18 18:37
faktycznie wybór wózków jest ogromny!!! Pomocne przy wyborze wózka są różne fora internetowe , gdzie młode Mamy wyrażają swe opinie!
Cytować
 
 
0 #1 Ola 2012-10-15 14:15
wszystko co powinniśmy wiedzieć o wózkach w jednym miejscu - super! To znacznie ułatwia dokonanie wyboru!
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież