Google+ Google

Materac Hevea Body Comfort Visco Lateks

hevea

Ilość pkt: 85

Na plus: dobra jakość, kanaliki wentylacyjne w obydwu warstwach, dwustronność o innych cechach
Na minus: brak pisemnej gwarancji i szczegółów z nią związanych

 

Informacja na stronie internetowej producenta:
- Wkład: wkład z bloku pianki lateksowej 7 stref 14 cm a drugiej strony 4 cm pianki viscoelastycznej - memory
- Materac dwustronny
- Wysokość: 20 cm
- Zdejmowany pokrowiec
- 10 lat gwarancjiMaterac wykonany jest z pianki lateksowej w połączeniu z 4 cm pianką elastyczną z tzw. pamięcią kształtu. Pianka elastyczna przejmuje ciepło ciała osoby leżącej i dopasowuje się do niego, równomiernie rozdzielając niejako masę ciała. Jest wysoce elastyczna a dopasowując się do kształtu ciała, utrzymuje niejako ten kształt we wgłębieniach swojej struktury.

Nasza ocena:
Śpiąc na Body Comfort Visco Lateks po stronie visco można zauważyć dużą wygodę i praktycznie całkowitą eliminację ucisków miejscowych.

Dzięki właściwościom pianki kręgosłup ma równomierne podparcie, co uwalnia od bólów kręgosłupa również w części lędźwiowej. Nie zauważyliśmy żadnego dyskomfortu po przespanej nocy na stronie visco.
Natomiast nie każdemu może przypaść do gustu ze względu na odczuwalną miękkość, chociaż zdecydowanie należy jej oddać dużą wygodę.

Jeśli chodzi o stronę lateksową to i tutaj wygoda użytkowania jest wzorcowa.
Co ważne pionowe kanaliki umożliwiają dobrą wentylację, co w przypadku obydwu tych warstw jest bardzo istotne, jako że np. lateks jest posądzany o wpływ na pocenie się podczas snu.

Niektóre firmy przestają pracować nad jakością swoich wyrobów (szczególnie mając już ugruntowaną pozycję na rynku) i dlatego przyjrzeliśmy się dokładniej jakości wykonania lateksu i pianki firmy Hevea.
Z satysfakcją możemy stwierdzić, że nie widać znaczących zmian w stosunku do poprzednio, kilka lat temu testowanych materacy tej firmy.

Materac Body Comfort Visco Lateks jak już pisaliśmy jest dwustronny, co nie tylko wpływa na jego trwałość, ale również pozwala na wybór odpowiedniejszej, pod kątem wygody, strony.
Jeśli chodzi o rozmiary i pokrowce producent daje dużą dozę dowolności i szeroki ich wybór.

Materac posiada 10 letnią gwarancję na wkład, która opisana jest na stronie producenta i zapewne warto się pokusić o jej wydrukowanie, bo producent nie dostarcza jej w formie papierowej z produktem.

W naszej ocenie sen na tym materacu to duży relaks i odciążenie dla zmęczonych mięśni.
Co ważne, producent zadbał o właściwą certyfikację pod kątem bezpieczeństwa i jakości użytych materiałów

Kto będzie zadowolony: Osoby oczekujące dobrej jakości i wygody