Google+ Google

Jak używać materace i stelaże

Jak używać materace i stelażeZaleca się użytkowanie materacy w komplecie ze stelażem, który zapewnia swobodny przepływ powietrza i wentylację materaca. Nie należy kłaść materaca na podłożach takich jak podłoga czy lita płyta, które uniemożliwiają wentylację. Użytkowanie materaca bezpośrednio na podłodze powoduje, że jesteśmy narażeni na wdychanie kurzu i roztoczy. Materace obustronne należy przynajmniej raz na 6 miesięcy obrócić, zwiększa to żywotność i poprawia higienę snu. Można także obrócić materac na linii głowa-nogi, aby wszystkie miejsca materaca były obciążone równomiernie. Materace jednostronne należy używać tylko po stronie pikowanej. Do prania nadają się tylko pokrowce, które mają wyraźne i jednoznaczne oznakowanie takiej możliwości. Niektóre pokrowce posiadają zamek technologiczny, przeznaczony tylko do montażu pokrowca w fazie produkcji i jest on zabezpieczony klamrą przed rozsunięciem. Pokrowce z tak zabezpieczonym zamkiem nie nadają się do prania. Pokrowce nadające się do prania należy prać w temperaturze do 60 stopni Celsjusza.

Materace są po wyprodukowaniu wietrzone, mimo tego mogą odznaczać sie własnym specyficznym, zapachem, który zanika w miarę upływu czasu.

Nie należy siadać na narożnikach stelaża w momencie gdy jest on podniesiony.

Zaleca się stosowanie ochraniaczy i przekładek higienicznych w celu przedłużenia żywotności materaca.

Komentarze  

 
0 #4 profile 2018-11-02 11:42
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Cytować
 
 
0 #3 Jan 2013-02-04 12:13
wymyśliliśmy z żoną, że w pierwszy dzień wiosny i w pierwszy dzień zimy obracamy materac, dzięki temu zawsze pamiętamy by to zrobić :)
Cytować
 
 
0 #2 Aga 2013-01-31 21:08
mój mąż jest stolarzem i sam zrobi łożko ze stelażem dla nas, muszę tylko dobrać do niego odpowiedni materac :)
Cytować
 
 
0 #1 mirka 2013-01-28 12:59
najlepiej kupując materac dobrać do niego odpowiedni stelaż wtedy mamy gwarancję, ze wszystko będzie do siebie pasowało a my będzimy mieli zapewniony komfort wypoczynku :)
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież