Google+ Google

Aktywny umysł malucha

Aktywny umysł maluchaSami doskonale wiemy jak bardzo w naszym życiu ważny jest sen, podczas którego nasz mózg potrafi się zregenerować i wtedy podczas dnia ze zdwojoną siłą pracować. Dla naszego dziecka taki sen jest jeszcze bardziej ważny i potrzebny, gdyż oprócz odpoczynku jego zmęczonego ciałka jego mózg pracuje.Udowodniono naukowo iż podczas snu pewne partie mózgu są cały czas aktywne, a właściwie aktywniejsze niż podczas dnia, a więc można nawet powiedzieć, że jego mózg zajęty jest wówczas nauką.Podczas snu dziecka jego uszy i oczy całkowicie odpoczywają i nie odbierają żadnych zewnętrznych impulsów. Mózg natomiast właśnie teraz intensywnie pracuje, to właśnie teraz ma swój czas na uporządkowanie wielu nowych zdarzeń zaistniałych podczas dnia.

U niemowląt polega to na tworzeniu nowych połączeń między neuronami i komórkami nerwowymi.

Pamiętajmy więc, że dla prawidłowego rozwoju naszego dziecka sen jest absolutnym priorytetem.

Podczas dnia nasz malec cały swój czas spędza na poznawaniu np. nowych przedmiotów, nowych dźwięków, kolorów, smaków i wielu różnych nieznanych,
a ciekawych dla niego zdarzeń, niestety na jawie nie potrafi jeszcze scalić tak wielu bodźców w jedno mentalne wyobrażenie. Dlatego potrzebuje dużo więcej snu niż dorosły człowiek, bo jego dzień wypełniają dziesiątki zupełnie mu nieznanych zdarzeń,
a my jako rodzice aby nasz malec prawidłowo się rozwijał ze szczególną troską powinniśmy zapewnić naszemu milusińskiemu spokojny, zdrowy i długi sen.

Komentarze  

 
0 #3 Monika 2013-01-23 16:57
mój synek ma już roczek i musze przyznać, że dopiero od jakichś może 2 miesięcy przesypia całą noc. Choć czasmai zdarza mu się jakaś pobudka w nocy. Niestety nie wiem od czego jest to zależne. ma ktoś jakąś teorię na ten temat? :)
Cytować
 
 
0 #2 Iza 2012-11-14 13:07
a mój maluch ma właśnie drzemkę więc mam czas dla siebie... :)
Cytować
 
 
0 #1 Anka 2012-10-25 17:17
och, gdyby te nasze maluchy chciały tylko tak długo spać :-)
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież