Google+ Google

Czas snu małego dziecka

Czas snu małego dzieckaNajwiększym szczęściem młodego rodzica jest spokojny sen jego maleństwa. Pamiętajmy o tym, iż wiek dziecka określa ilość potrzebnego mu snu i tak np.

2 – 3 tygodniowy maluch potrzebuje od 16 – 18 godzin snu dziennie

3 – 7 tygodniowe dziecko potrzebuje już mniej snu o prawie 1 do 2 godzin tzn. 15 – 16 godzin dziennie

4 – 5 miesięczny od 9 – 12 godzin, ale z co najmniej 2 drzemkami w ciągu dnia

6 – 8 miesięcy dziecko powinno przesypiać od 10 – 11 godzin z dwoma drzemkami trwającymi od 2 – 3 godz. dziennie

9 miesięczny szkrab potrzebuje od 10 – 12 godzin snu, ale już tylko z jedną drzemką, która zazwyczaj trwa około 2 godzin.

12 miesięczne dziecka przesypia 10 – 12 godzin z jedną drzemką w ciągu dnia, trwającą około 2 godzin.

18 miesięczny nasz milusiński będzie spał około 10 – 12 godzin, a w ciągu dnia uzupełnia swój sen drzemką trwającą od 1 – 2 godzin.

2 latek potrafi spokojnie przespać 11 – 12 godzin, a w ciągu dnia potrzebuje jednej drzemki około 2 godzin.

3 latek czyli nasz przedszkolaczek powinien spać od 10 – 11 godzin na dobę z ewentualną drzemką , która trwa około 2 godzin.

Jak widać z powyższych danych ustalonych przez naukowców badających sen małego dziecka, w miarę dorastania naszego malucha jego sen w ciągu doby ulega skróceniu.

Pamiętajmy jednak o tym, iż są dzieci które mają nieco inny, własny cykl snu, niektóre potrzebują spać dłużej inne krócej i tym zjawiskiem nie należy się niepokoić.

Może się jednak zdarzyć, że nasze dziecko śpi bardzo krótko, budząc się z płaczem co 2 – 3 godziny, staje się przez to nerwowe, niespokojne, źle je trudno zasypia, wówczas należy zgłosić się do lekarza pediatry, który zapewne rozpozna przyczynę takiego stanu i poradzi nam jak można znormalizować i polepszyć sen naszego dziecka.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież