Google+ Google

Fazy snu

Fazy snuKażdy cykl snu dzieli się na dwie fazy:
REM (ang. Rapid Eye Movement) – to faza snu charakteryzująca się szybkimi ruchami gałek ocznych, w tej fazie występuje duża aktywność mózgu i pojawiają się marzenia senne.
W trakcie snu doświadczamy od 3 do 5 powracających cykli, trwających od 90 do 110 minut.
W trakcie tych faz, zmienia się częstotliwość fal mózgowych.

Rola snu

Rola snuWiedza na temat roli snu jest wciąż niepełna, ale większość naukowców nie ma wątpliwości, że sen spełnia wiele funkcji oraz, że faza REM jak i pozostałe odgrywają odrębne i ważne role.W trakcie snu mózg regeneruje się, odnawia zapasy protein, wzmacnia synapsy. Śpiący mózg przetwarza, sortuje i magazynuje informacje zdobyte w fazie czuwania. Sen utrwala niedawne wspomnienia i zmienia ich strukturę w mózgu.

Jak zapewnić sobie zdrowy sen

Jak zapewnić sobie zdrowy senJak spać spokojnie i zdrowo? To pytanie nurtuje wszystkich dbających i rozumiejących ważność snu. Ale jak do tego doprowadzić – wie niewielu.
My postanowiliśmy zwrócić uwagę na kilka z najważniejszych elementów. Oczywiście jakość naszego snu zależy od bardzo wielu czynników, ale poprawiając niżej opisane, zrobią Państwo duży krok w stronę ustalenia idealnych warunków wpływających na sen.

Strona 3 z 3