Google+ Google

Ból szyi? Zobacz co możesz zrobić sam

szyjaJeśli boli Cię szyja i codziennie wstajesz niewyspany, może to być problem związany z niewłaściwie dobraną poduszką lub niewłaściwą pozycją snu.
Oto kilka wskazówek:
1. Wypróbuj poduszkę z naturalnego materiału.
2. Wypróbuj poduszkę, która ma standardowy kształt, o ile używasz poduszek anatomicznych...

Jak kupić sobie dobry sen

podusiaNiestety, zazwyczaj nie poświęca się zbyt dużo uwagi poduszkom. A jak wynika z przeprowadzanych wywiadów, to właśnie poduszka może być najważniejszym elementem snu.
Korzystanie z niewłaściwego rodzaju poduszki lub takiej poduszki, która jest po prostu zużyta, nie tylko może prowadzić do słabego snu, ale również może przyczynić się do bólu ciała, alergii czy nawet astmy.

Co jest najważniejsze dla dobrego snu?

Odpoczynek i sen są nie tylko niezbędne dla zdrowego funkcjonowania człowieka, ale również są momentem, w którym możemy zregenerować siły po całym dniu.
Dlatego wszystkie elementy wpływające na sen są niezbędne i istotne. Dobrze dobrana poduszka jest czynnikiem niezwykle ważnym. Osiągnięcie prawidłowej postawy podczas snu, ułożenia kręgosłupa szyjnego wpływa w sposób znaczący na humor dnia następnego.

 

Jaka powinna być idealna poduszka?

poduszkaWygodna poduszka do spania to często kwestia tego jak będzie wyglądał nasz następny dzień, czy wstaniemy wypoczęci bez bólu głowy czy kręgosłupa, czy wręcz odwrotnie. Dlatego warto wydać kilka złotych więcej, aby kupić właściwą poduszkę. Oczywiście dobra jakość nie zawsze idzie w parze z ceną, niemniej jednak w dalszym ciągu cena jest wykładnikiem jakości.

Poduszka, co oznacza dla dobrego snu?

poduszkaWygodny materac, dobrze zaprojektowana sypialnia, brak negatywnej energii według zasad Feng Shui oraz spokojne wyciszanie przed snem, ale czy to wystarczy aby wyspać się smacznie?
Oczywiście potrzebujemy trochę więcej a jednym z decydujących o zdrowym śnie czynników jest wygodna i odpowiednia poduszka.

Poduszki – rodzaje i nazewnictwo

poduszki rodzaje i nazewnictwoPoduszki można podzielić na kilka rodzajów ze względu na swoje cechy i nazewnictwo. W chwili obecnej producenci i rynek umożliwia dobór dowolnej poduszki, również quasi medycznej. Wciąż najczęściej spotykane są poduszki klasyczne, które występują z wypełnieniem sztucznym lub naturalnym. Dostępne w kilku rozmiarach; najczęściej 40x40, 50x70 czy 70x80.

Strona 1 z 2